Český Ráj – kam na výlet?

on

|

views

and

comments

Český ráj patří mezi nejkrásnější místa České republiky, která každoročně navštíví davy turistů. Ráj leží přibližně devadesát kilometrů severovýchodně od Prahy. Obklopují jej města, jako jsou Sobotka, Sychrov, Mnichovo Hradiště, Frýdštejn, Železný Brod,Semily, Jičín a další města. Pokud se rozhodnete procestovat tuto část naší hezké země, připravte si alespoň několik dnů. Věřte, že o zábavu nebude nouze. Ubytování v Českém Ráji je také příjemné. Vybere si opravdu každý. 

S dětmi na Rumcajsovu stezku

Vydejte se z Jičína do Mladějova po stopách loupežníka Rumcajse. Ideální jako procházka pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete také na Manku a Cipíska. Stezka je tedy dlouhá patnáct kilometrů, ale pro ty nejmenší návštěvníky je možné si okruh zkrátit a absolvovat pouze Cipískův okruh dlouhý tři kilometry. V případě, že si nejste jistí kudy jít, zastavte se na náměstí v Jičíně v informačním centru, a zde poproste o mapku s popisem celé trasy. Můžete také splnit některé úkoly, a kdo je zodpoví, těšit se může na pamětní list. 

Myší díra

Najdete ji u Hrubé Skály v severní části Českého Ráje. Jedná se o zajímavou skalní rozsedlinu, ke které vedou schody vytesané do skály. Myší díra je dlouhá pouhých sto metrů, ale nabízí krásná místa pro pořízení dechberoucích fotografií. Pokud ji projdete celou, můžete pokračovat dál do Sedmihorek nebo k Adamově loži.  

Údolím Jizery

V Semilech, na území Přírodní rezervace Údolí Jizery u Bítouchova, si můžete užít krásnou naučnou stezku. Takzvaná Riegrova stezka byla pojmenována podle doktora Františka Ladislava Riegra. Stezka je dlouhá tři a půl kilometru a čeká na vás patnáct zastavení s informačními tabulemi, kde se můžete dozvědět mnoho zajímavého.

Rozhled na Krkavčí skále

U Semil na břehu řeky Jizery můžete navštívit příjemnou vyhlídku takzvanou Krkavčí skála. Tyčí se nad hlubokým kaňonem řeky a zpřístupněna byla již v roce 1903 a dnes patří k nejnavštěvovanějším vyhlídkám tohoto kraje. Užijte si příjemný výhled na krajinu. Údolím vede červeně značená Riegrova stezka.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu, jistě budou rádi za ubytování ve zdejší přírodě. Chalupy v Českém Ráji nabízí klid a harmonii.

Share this
Tags

Must-read

Český Ráj – kam na výlet?

Český ráj patří mezi nejkrásnější místa České republiky, která každoročně navštíví davy turistů. Ráj leží přibližně devadesát kilometrů severovýchodně od Prahy. Obklopují jej města,...

Matrace mi zachránila zdraví

Matrace, do které jsem nedávno investovala mi doslova zachránila mé zdraví, a to za minutu dvanáct. Můj lékař mi dokonce přikázal si novou matraci...

Jak nosit overal

Léto se blíží a nastává období nošení různých zajímavých módních kousků, jako například overaly. Ty se nosily v minulosti, avšak v posledních letech se...
spot_img

Recent articles

More like this