Český Ráj – kam na výlet?

on

|

views

and

comments

Český ráj patří mezi nejkrásnější místa České republiky, která každoročně navštíví davy turistů. Ráj leží přibližně devadesát kilometrů severovýchodně od Prahy. Obklopují jej města, jako jsou Sobotka, Sychrov, Mnichovo Hradiště, Frýdštejn, Železný Brod,Semily, Jičín a další města. Pokud se rozhodnete procestovat tuto část naší hezké země, připravte si alespoň několik dnů. Věřte, že o zábavu nebude nouze. Ubytování v Českém Ráji je také příjemné. Vybere si opravdu každý. 

S dětmi na Rumcajsovu stezku

Vydejte se z Jičína do Mladějova po stopách loupežníka Rumcajse. Ideální jako procházka pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete také na Manku a Cipíska. Stezka je tedy dlouhá patnáct kilometrů, ale pro ty nejmenší návštěvníky je možné si okruh zkrátit a absolvovat pouze Cipískův okruh dlouhý tři kilometry. V případě, že si nejste jistí kudy jít, zastavte se na náměstí v Jičíně v informačním centru, a zde poproste o mapku s popisem celé trasy. Můžete také splnit některé úkoly, a kdo je zodpoví, těšit se může na pamětní list. 

Myší díra

Najdete ji u Hrubé Skály v severní části Českého Ráje. Jedná se o zajímavou skalní rozsedlinu, ke které vedou schody vytesané do skály. Myší díra je dlouhá pouhých sto metrů, ale nabízí krásná místa pro pořízení dechberoucích fotografií. Pokud ji projdete celou, můžete pokračovat dál do Sedmihorek nebo k Adamově loži.  

Údolím Jizery

V Semilech, na území Přírodní rezervace Údolí Jizery u Bítouchova, si můžete užít krásnou naučnou stezku. Takzvaná Riegrova stezka byla pojmenována podle doktora Františka Ladislava Riegra. Stezka je dlouhá tři a půl kilometru a čeká na vás patnáct zastavení s informačními tabulemi, kde se můžete dozvědět mnoho zajímavého.

Rozhled na Krkavčí skále

U Semil na břehu řeky Jizery můžete navštívit příjemnou vyhlídku takzvanou Krkavčí skála. Tyčí se nad hlubokým kaňonem řeky a zpřístupněna byla již v roce 1903 a dnes patří k nejnavštěvovanějším vyhlídkám tohoto kraje. Užijte si příjemný výhled na krajinu. Údolím vede červeně značená Riegrova stezka.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu, jistě budou rádi za ubytování ve zdejší přírodě. Chalupy v Českém Ráji nabízí klid a harmonii.

Share this
Tags

Must-read

Automaticky vytvořený koncept

Při stavbě domu byste si měli důkladně promyslet plán elektroinstalace. Uspořádání kabelů a zásuvek má vyhovovat potřebám uživatelů a celkovému designu bytových interiérů. I...

Jak odstranit škrábanec na autě

Odstranění škrábanců na autě nemusí být vůbec nic náročného. Ani drahého. Důležité je hlavně vybrat správný postup a pak pečlivě dodržet všechny kroky opravy. Postup...

Víte, jaké obývací stěny jsou aktuálně moderní a zároveň velmi praktické?

Jestliže se chystáte rekonstruovat obývací pokoj, rozhodně stojí za to vyhodit dvacet let starou obývací stěnu a nahradit ji nějakou novou, vzdušnou, hezkou a...
spot_img

Recent articles

More like this