Čistička odpadních vod: Ideální náhrada zastaralých septiků a žump

on

|

views

and

comments

Septiky a žumpy bývaly často využívány, ovšem v této době je spolehlivě nahradí právě čistička odpadních vod. Svou účinností a nákladovostí umožňují spolehlivé čištění odpadní vody například z domácnosti.

Čistička odpadních vod

Čistička odpadních vod najde využití všude tam, kde není možné připojení na centrální čističku odpadních vod. Slouží zejména k čištění splaškových vod budov – rodinných domů, restaurací, rekreačních objektů a dalších. Čistí odpadní vodu vznikající běžným provozem domácnosti, například z WC, koupelny, kuchyně či domácích spotřebičů. Odpadní voda z čistírny dosahuje takové kvality, že je možné vypouštět ji do vodoteče, dešťové kanalizace, vsakovat do podloží, či ji akumulovat a využít na zálivku.

Čistírna odpadních vod

Ideální čistírna odpadních vod by vždy měla být certifikovaná. Ušetříte si tak řadu starostí. U certifikovaných zařízení nejsou požadovány dodatečné rozbory vzorků během provozu. Jedná se totiž o schválená typová zařízení, která prokázala svou účinnost při zátěžových testech na zkušebně. K instalaci tak budete potřebovat pouze stavební povolení či ohlášku. Povinností je také povolení na vypouštění přečištěné vody do vodoteče, vsaku nebo dešťové kanalizace.

ČOV

Domovní čistírny jsou dostupné v různých typových řadách, dle kterých se liší také jejich rozměry. Jsou konstruovány jako válcové samonosné nádrže z polypropylenu. Je v nich instalována kompletní technologická vestavba. Součástí dodávky ČOV je také kvalitní membránové dmychadlo, základní nástavec pro dorovnání výšky čistírny vůči okolnímu terénu a bezpečnostní uzamykatelné víko. Individuálně lze objednat zvýšení základního nástavce.

Čistička odpadních vod je spolehlivým zařízením, díky kterému odpadní voda bude spolehlivě vyčištěna a najde i další využití.


Při čistění a filtraci vody v bazénu je důležitá písková filtrace bazénu, která se musí pravidelně kontrolovat a čistit.


Share this
Tags

Must-read

Automaticky vytvořený koncept

Při stavbě domu byste si měli důkladně promyslet plán elektroinstalace. Uspořádání kabelů a zásuvek má vyhovovat potřebám uživatelů a celkovému designu bytových interiérů. I...

Jak odstranit škrábanec na autě

Odstranění škrábanců na autě nemusí být vůbec nic náročného. Ani drahého. Důležité je hlavně vybrat správný postup a pak pečlivě dodržet všechny kroky opravy. Postup...

Víte, jaké obývací stěny jsou aktuálně moderní a zároveň velmi praktické?

Jestliže se chystáte rekonstruovat obývací pokoj, rozhodně stojí za to vyhodit dvacet let starou obývací stěnu a nahradit ji nějakou novou, vzdušnou, hezkou a...
spot_img

Recent articles

More like this