Čistička odpadních vod: Ideální náhrada zastaralých septiků a žump

on

|

views

and

comments

Septiky a žumpy bývaly často využívány, ovšem v této době je spolehlivě nahradí právě čistička odpadních vod. Svou účinností a nákladovostí umožňují spolehlivé čištění odpadní vody například z domácnosti.

Čistička odpadních vod

Čistička odpadních vod najde využití všude tam, kde není možné připojení na centrální čističku odpadních vod. Slouží zejména k čištění splaškových vod budov – rodinných domů, restaurací, rekreačních objektů a dalších. Čistí odpadní vodu vznikající běžným provozem domácnosti, například z WC, koupelny, kuchyně či domácích spotřebičů. Odpadní voda z čistírny dosahuje takové kvality, že je možné vypouštět ji do vodoteče, dešťové kanalizace, vsakovat do podloží, či ji akumulovat a využít na zálivku.

Čistírna odpadních vod

Ideální čistírna odpadních vod by vždy měla být certifikovaná. Ušetříte si tak řadu starostí. U certifikovaných zařízení nejsou požadovány dodatečné rozbory vzorků během provozu. Jedná se totiž o schválená typová zařízení, která prokázala svou účinnost při zátěžových testech na zkušebně. K instalaci tak budete potřebovat pouze stavební povolení či ohlášku. Povinností je také povolení na vypouštění přečištěné vody do vodoteče, vsaku nebo dešťové kanalizace.

ČOV

Domovní čistírny jsou dostupné v různých typových řadách, dle kterých se liší také jejich rozměry. Jsou konstruovány jako válcové samonosné nádrže z polypropylenu. Je v nich instalována kompletní technologická vestavba. Součástí dodávky ČOV je také kvalitní membránové dmychadlo, základní nástavec pro dorovnání výšky čistírny vůči okolnímu terénu a bezpečnostní uzamykatelné víko. Individuálně lze objednat zvýšení základního nástavce.

Čistička odpadních vod je spolehlivým zařízením, díky kterému odpadní voda bude spolehlivě vyčištěna a najde i další využití.


Při čistění a filtraci vody v bazénu je důležitá písková filtrace bazénu, která se musí pravidelně kontrolovat a čistit.


Share this
Tags

Must-read

Český Ráj – kam na výlet?

Český ráj patří mezi nejkrásnější místa České republiky, která každoročně navštíví davy turistů. Ráj leží přibližně devadesát kilometrů severovýchodně od Prahy. Obklopují jej města,...

Matrace mi zachránila zdraví

Matrace, do které jsem nedávno investovala mi doslova zachránila mé zdraví, a to za minutu dvanáct. Můj lékař mi dokonce přikázal si novou matraci...

Jak nosit overal

Léto se blíží a nastává období nošení různých zajímavých módních kousků, jako například overaly. Ty se nosily v minulosti, avšak v posledních letech se...
spot_img

Recent articles

More like this