Nevíte si rady s otravnými mouchami? Jaké domácí repelenty skutečně fungují?

on

|

views

and

comments

I vy trávíte množství času a energie odhánění otravných much? Stačí, když na chvíli otevřete balkónové dveře a už je máte plnou pokoj. Naštěstí existují i ​​jiné způsoby jak se jich zbavit – kromě lapání plácačkou. Vyrobte si vlastní přípravek, který jim páchne a nebudete se muset obávat, že dokud si umyjete ruce, pochutnají si na vašem obědě.

Více či méně fungujících receptů na domácí repelenty proti mouchám a jinému létajícímu hmyzu je na internetu nepočítaně. Víte však, které látky skutečně fungují? Efekt těchto potvrdili i vědecké studie, stačí je přidat do rozprašovače s vodou:

Olej z citronového eukalyptu

Produkty s obsahem tohoto oleje patří mezi uživatelsky nejoblíbenější. Je to kvůli jeho silnému účinku. Po nastříkání dokáže odpudit hmyz až na šest hodin. Přidejte pár kapek oleje do vody a rozprašte rozprašovačem v místnosti.

Další esenciální olej, který účinně funguje v boji proti nepříjemnému létajícímu hmyzu je olej z citronové trávy. Mimořádně účinný je proti bodavke chlévským.

Olej z šanty obyčejného

Tato „kočičí bylinka“ je účinná jako přírodní repelent. Testy potvrdily průměrný stupeň odpudivosti oleje 96% proti bodavkám a 79% proti ostatním domácím mouše. Při manipulaci s olejem si dejte pozor, může působit dráždivě na jemnou a citlivou pokožku.

Citronella (a esenciální olej z ní) je velmi populární přírodní repelent proti mouše, komárům a jiným druhům létajícího hmyzu. Voní příjemně, často se přidává do mnoha produktů, jejichž cílem je odlákat hmyz. Ve skutečnosti však jeho účinnost není zcela ideální. Podle studie z roku 2011 „repelenty na bázi citronely chrání před komáry hledajícími hostitele pouze asi dvě hodiny.“ Výhodou je, že výrobky z oleje Citronelle mohou aplikovat i přímo na pokožku.

Share this
Tags

Must-read

Záložní zdroj energie do garáže, domu i dílny

Při stavbě domu byste si měli důkladně promyslet plán elektroinstalace. Uspořádání kabelů a zásuvek má vyhovovat potřebám uživatelů a celkovému designu bytových interiérů. I...

Jak odstranit škrábanec na autě

Odstranění škrábanců na autě nemusí být vůbec nic náročného. Ani drahého. Důležité je hlavně vybrat správný postup a pak pečlivě dodržet všechny kroky opravy. Postup...

Víte, jaké obývací stěny jsou aktuálně moderní a zároveň velmi praktické?

Jestliže se chystáte rekonstruovat obývací pokoj, rozhodně stojí za to vyhodit dvacet let starou obývací stěnu a nahradit ji nějakou novou, vzdušnou, hezkou a...
spot_img

Recent articles

More like this