Nevíte si rady s otravnými mouchami? Jaké domácí repelenty skutečně fungují?

on

|

views

and

comments

I vy trávíte množství času a energie odhánění otravných much? Stačí, když na chvíli otevřete balkónové dveře a už je máte plnou pokoj. Naštěstí existují i ​​jiné způsoby jak se jich zbavit – kromě lapání plácačkou. Vyrobte si vlastní přípravek, který jim páchne a nebudete se muset obávat, že dokud si umyjete ruce, pochutnají si na vašem obědě.

Více či méně fungujících receptů na domácí repelenty proti mouchám a jinému létajícímu hmyzu je na internetu nepočítaně. Víte však, které látky skutečně fungují? Efekt těchto potvrdili i vědecké studie, stačí je přidat do rozprašovače s vodou:

Olej z citronového eukalyptu

Produkty s obsahem tohoto oleje patří mezi uživatelsky nejoblíbenější. Je to kvůli jeho silnému účinku. Po nastříkání dokáže odpudit hmyz až na šest hodin. Přidejte pár kapek oleje do vody a rozprašte rozprašovačem v místnosti.

Další esenciální olej, který účinně funguje v boji proti nepříjemnému létajícímu hmyzu je olej z citronové trávy. Mimořádně účinný je proti bodavke chlévským.

Olej z šanty obyčejného

Tato „kočičí bylinka“ je účinná jako přírodní repelent. Testy potvrdily průměrný stupeň odpudivosti oleje 96% proti bodavkám a 79% proti ostatním domácím mouše. Při manipulaci s olejem si dejte pozor, může působit dráždivě na jemnou a citlivou pokožku.

Citronella (a esenciální olej z ní) je velmi populární přírodní repelent proti mouše, komárům a jiným druhům létajícího hmyzu. Voní příjemně, často se přidává do mnoha produktů, jejichž cílem je odlákat hmyz. Ve skutečnosti však jeho účinnost není zcela ideální. Podle studie z roku 2011 „repelenty na bázi citronely chrání před komáry hledajícími hostitele pouze asi dvě hodiny.“ Výhodou je, že výrobky z oleje Citronelle mohou aplikovat i přímo na pokožku.

Share this
Tags

Must-read

Jak se v létě postarat o trvalky, aby krásněji kvetly

O trvalek je známo, že se snadno pěstují a nevyžadují speciální péči. Máme však pro vás tipy, díky kterým docílíte jejich bohatší kvetení. Pokud trvalkám...

Rukola, špenát i ředkvička: Ideální čas zasít zeleninu na podzimní salát!

Listová zelenina a další salátové plodiny jsou první jarní úrodou a zároveň jim patří i závěr pěstitelské sezóny na podzim. Podzimní salátová zahrada však...

Vysaďte si okrasný česnek, nyní je ten nejvhodnější čas

Protože koncem srpna začíná hlavní období výsadby mnohých okrasných cibulovin, můžete ji začít například výsadbou okrasných česneků. Velkokvěté odrůdy těchto rostlin nejlépe vyniknou jednotlivě nebo...
spot_img

Recent articles

More like this