Stylová předsíň znamená dobrý první dojem. Jak si ji zařídit?

on

|

views

and

comments

Co vám utkvělo v paměti po první návštěvě budoucí tchýně nebo po večeři u rodinných přátel? Možná to bylo fantastické jídlo, nervozita či nezaměnitelná vůně, která se nesla celým domem. Pro někoho jsou to zas kočičí chlupy na pohovce a rozházené boty. Chcete, aby se u Vás Vaši hosté cítili stejně příjemně jako vy? Vezměme to pěkně od začátku, tedy v našem případě, od předsíně.

Předsíň je pomyslnou bránou do vašeho království. Je jen na vás, zda za jeho hradbami bude čekat chaos nebo oáza klidu a krásy. Na následujících řádcích zjistíte, jak na to!

prostorové možnosti

Velkorysost designu závisí ve velké míře na rozměrech vstupního prostoru. Pokud máte menší byt, ve kterém se počítá každý čtvereční metr, je vhodné zohlednit v návrhu velikost úložných prostorů. Na udržení čistých linií a pořádku je ideální zvolit vestavěnou skříň se zabudovaným sezením. Pokud je vstupním prostorem jen úzká chodba, volte prvky, které opticky zvětšují prostor, například velkorozměrné zrcadla nebo zrcadlové stěny.

V případě většího prostoru je otevřená bohatší škála možností. Předsíň můžete zařídit samostatně stojící komodou, skříňkami či malou pohovkou. Oblíbenosti se také těší kruhové zrcadla.

Industrial, boho nebo rustic?

Hned na úvod je dobré si ujasnit, v jakém stylu chcete prostor zařídit. Kombinace materiálově a stylově odlišných prvků mu může spíše uškodit. Pokud jste fanouškem surového městského designu, perfektně se vám hodí cihlová stěna s nábytkem s ocelovými prvky v kombinaci s šedou a černou. Cihlová stěna v menším bytě zároveň prostorově vymezí vstupní zónu.

V souladu s přírodou

Přírodnější typy staví spíše na dřevo a barevnou škálu oscilující mezi bílou a hnědou barvou. Bohatá zeleň, dekorace ze sušených květin či doplňky z přírodního ratanu a juty jsou trendem, který tak snadno neomrzí. Prostoru dodají vzdušnost i skříně s perforovanými stěnami. Jako designový prvek, který spojuje funkčnost s estetikou, zvolte například paraván s nádechem Japonska nebo průsvitnou dělicí stěnu.

Share this
Tags

Must-read

Český Ráj – kam na výlet?

Český ráj patří mezi nejkrásnější místa České republiky, která každoročně navštíví davy turistů. Ráj leží přibližně devadesát kilometrů severovýchodně od Prahy. Obklopují jej města,...

Matrace mi zachránila zdraví

Matrace, do které jsem nedávno investovala mi doslova zachránila mé zdraví, a to za minutu dvanáct. Můj lékař mi dokonce přikázal si novou matraci...

Jak nosit overal

Léto se blíží a nastává období nošení různých zajímavých módních kousků, jako například overaly. Ty se nosily v minulosti, avšak v posledních letech se...
spot_img

Recent articles

More like this