Záložní zdroj energie do garáže, domu i dílny

on

|

views

and

comments

Při stavbě domu byste si měli důkladně promyslet plán elektroinstalace. Uspořádání kabelů a zásuvek má vyhovovat potřebám uživatelů a celkovému designu bytových interiérů. I přes ten nejpečlivější plán však necháváme mnoho pokojů bez přístupu k elektrické síti. Jednat se může o sklad, dílnu, kůlnu na nářadí ale i garáž. V této situaci může být řešením generátor. Podívejte se na výhody vybavení vaší garáže či dílny generátorem.

Garáž nejen pro uskladnění auta – proč v ní budete potřebovat elektrocentrálu?

Na pozemku rodinných domů může mít garáž různé podoby. Nejjednodušší jsou obyčejné přístřešky pro auta, které chrání auto před srážkami shora. Nejčastěji si však obyvatelé domů staví garáže jako místnost spojenou s hlavní budovou. Uvnitř jsou také dveře, kterými se dá jít přímo do obytné části. Toto řešení je nejpohodlnější a navíc vytváří skvělé možnosti využití této místnosti nejen k uskladnění vozu.

V garáži často skladujeme méně často používané věci, ale i jakékoliv předměty pro případné opravy vozidla. K dispozici budou nejen náhradní pneumatiky, olej, ale také všechny druhy klíčů, těsnění a elektrické nářadí, které pomohou při opravě. Navíc pánové, kterým záleží na vzhledu auta, si do garáže mohou nainstalovat leštičku na lak. Toto zařízení však vyžaduje přístup k elektrické síti.

Garáž je místem, kde si mnoho mužů organizuje svou domácí dílnu. Jejím základem je pohodlný pracovní stůl s potřebnými nástroji pro broušení, řezání nebo zpracování různých druhů materiálů. Každé elektrické nářadí používané v garážové dílně také vyžaduje přístup k elektrické síti.

Posledním důvodem, proč přemýšlet o záložním zdroji energie v garáži, je její umístění. Garáž přímo sousedí s pozemkem a zahradou. Jakékoliv práce prováděné na pozemku s použitím elektrických zařízení budou také vyžadovat přístup k elektrické síti. Do domácí sítě můžete samozřejmě připojit fukar listí, vysokotlakou myčku nebo sekačku, ale využít můžete i záložní zdroj energie umístěný v garáži.

Jak je vidět, garáž není jen místo, kde je uloženo auto. Je velmi dobrý nápad umístit do něj zdroj energie. Proč byste se ale měli rozhodnout pro dieselové generátory nezávislé na domácí síti?

Výhody vybavení garáže elektrocentrálou

Elektrocentrála nezabere v garáži mnoho místa a stane se zdrojem energie nezávislým na domácí síti. S ním můžete napájet všechna potřebná elektrická zařízení potřebná při dílenské práci, opravě auta nebo úklidu na pozemku.

Klíčem k jejich správnému fungování je však správný výběr jednotky. Naštěstí v nabídce jsou elektrocentrály jednofázové, třífázové i univerzální duální. Díky nim můžete provozovat zařízení bez ohledu na jejich výkon nebo požadované napětí.

Veškeré vybavení používané v garáži se nepoužívá každý den. Foukač listí využijete jen na podzim, leštičku laku jednou za měsíc, nabít autobaterii budete potřebovat také pouze ve výjímečných případech. Při každém jejich spuštění však dochází k dalšímu nárůstu spotřeby elektřiny, což může ovlivnit výši záloh na toto médium účtované po celý rok.

Při takto nepravidelném používání zařízení je mnohem lepším řešením napájet je z nezávislého zdroje elektrické energie. Je to také užitečné řešení v domácnostech poháněných obnovitelnými zdroji energie, např. pomocí fotovoltaiky.

Generátory jsou vždy připraveny k použití a případný stav sítě ani stávající problémy při přenosu elektřiny nemají vliv na jejich provoz. Rodinné domy daleko od měst jsou často vystaveny výpadkům elektřiny způsobeným poškozením sítě vysokého napětí při bouřkách nebo jiných nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Záložní zdroje energie fungují nezávisle na těchto situacích. Díky tomu můžete bez problémů používat všechna svá zařízení. V případě potřeby se také stane nouzovým zdrojem energie pro domácí spotřebiče.

Před výběrem správného modelu se tedy vyplatí zvážit tuto možnost a podle toho zvolit napětí a výkon generátoru. Tímto způsobem budete připraveni na každou eventualitu a zajistíte si stálý zdroj energie. To je důležité zejména v domácnostech, kde je k provozu topení nebo vodního čerpadla potřeba elektřina.

Vyplatí se vybrat generátory s dieselovým motorem. Na rozdíl od benzínových motorů jsou mnohem účinnější a při správném používání a pravidelném servisu vydrží déle.

Modely elektrocentrál pro vybavení domácích garáží

Nezávislý zdroj elektřiny v garáži má mnoho výhod. Výběr správného zařízení je však velmi důležitý. Vybraný model jednotky má především splňovat vaše potřeby a plnit svěřené funkce.

Jiný model se bude hodit pro občasné napájení leštičky nebo nářadí v dílně a jiný poslouží jako nouzový zdroj energie pro celý dům. Proto se hned na začátku vyplatí zamyslet se nad účelem nákupu generátoru.

Jednofázové elektrocentrály pro garáž

V garáži, kde na huštění pneumatik používáte kompresor, leštičku na autolaky nebo máte malou dílnu vybavenou pár pilami nebo bruskami, stačí jednofázová elektrocentrála. Napájí zařízení s napětím 230 V.

Takovéto jednofázové generátory bývají často vybaveny naftovým motorem, který při 80 % plného výkonu spálí méně než 1,2 litru oleje za hodinu. V garáži takové množství elektřiny budete potřebovat jen zřídka. Jde však o zařízení, které bude fungovat i v případě výpadků proudu. Bezpečně k němu můžete připojit službu tepelného čerpadla, díky kterému si doma zachováte přístup k teplé vodě a vytápění bez ohledu na stav elektrické sítě.

Třífázové elektrocentrály pro dům a garáž

Pokud máte doma připojenou elektřinu a jste často vystaveni výpadkům proudu, můžete uvažovat o třífázovém generátoru. S tímto zařízením můžete bezpečně napájet zařízení, která vyžadují 400 V. Pokud provozujete malou farmu poblíž svého domova, třífázová elektrocentrála bude spolehlivým zdrojem elektrické energie v případě krátkodobých výpadků proudu pro celý podnik či dům.

Třífázové elektrocentrály se vyznačujícím nízkou spotřebou paliva. Při 90% zatížení spotřebují pouze průměrně 2,5 litru nafty. Můžete k nim připojit zařízení napájená 230 V a 400 V.

Jednotka je chlazena kapalinou, díky čemuž může pracovat nepřetržitě 24 hodin denně. Navíc se často jedná o jednoduše přenosné modely.

Duální elektrocentrály – praktické a univerzální

Univerzálním řešením pro domácnost i garáž je elektrocentrála duální. Má velmi praktickou duální funkci, která umožňuje napájet jednofázová i třífázová zařízení.

Od třífázových generátorů se liší tím, že v jednofázové zásuvce dosahuje až 80 % výkonu, nikoli pouze 33 %. Proto bude tento typ perfektním řešením, pokud máte spoustu zařízení, která vyžadují 230 V a 400 V. Snadno tak můžete napájet veškeré elektrické nářadí používané v dílně nebo při opravách aut. Navíc se stane i spolehlivým zdrojem energie pro domácí spotřebiče v případě výpadku proudu.

Přenosná elektrocentrála – proč se vyplatí ji pořídit

  1. Generátor je synonymem spolehlivosti v každé situaci – Bez obav z jakéhokoliv selhání způsobeného špatnými povětrnostními podmínkami, spadlým stromem nebo jinými těžko předvídatelnými situacemi budete moci vykonávat své každodenní činnosti a obchodní povinnosti.


Výpadek proudu nebude tak hrozný pro vaše zařízení a vybavení, jako je lednička nebo počítač, a po setmění nebudete muset sedět u svíček a čekat na obnovení elektřiny do vaší domácnosti. Elektrocentrála je spolehlivá a poslouží jako hlavní zdroj energie pro menší dům, garáž, dílnu s elektrickým nářadím nebo na pozemek, tak i jako doplňkový, alternativní zdroj energie pro domácnost nebo menší firmu.

  1. Pohodlí – Díky kolečkům a kompaktním rozměrům lze přenosné elektrocentrály snadno přepravit na správné místo a pohodlně použít, kdykoliv to bude potřeba.
  1. Široké využití – Rozlišujeme jak přenosné generátory elektrické energie pro jedno a třífázová zařízení, tak i duální modely. Snadno tak sladíte tu správnou variantu se svým vybavením. Většina nabízených modelů má navíc zabudovaný stabilizátor napětí AVR, což znamená, že k němu můžete připojit i citlivá zařízení a elektroniku bez obav z nebezpečných výkyvů napětí při spouštění nebo napájení.
  1. Příznivá cena – Přenosné elektrocentrály jsou mnohem levnější než jejich stacionární protějšky a díky použití dieselového motoru jsou levnější na provoz. Při výběru konkrétního modelu – stacionárního nebo přenosného byste však měli zvážit, k čemu bude elektrocentrála sloužit, jaký musí mít výkon a jaká zařízení k ní mají být připojena.
  1. Dlouhá životnost a vzácné poruchy tohoto typu zařízení – Při správném provozu a pravidelných kontrolách budou přenosné elektrocentrály fungovat spolehlivě a jistě vydrží mnoho let.

    V případě jakékoliv poruchy je snadné na ně namontovat náhradní díly a rychle obnovit správnou funkci.

Tomáš Konieczny, obsahový a SEO specialista

Share this
Tags

Must-read

Záložní zdroj energie do garáže, domu i dílny

Při stavbě domu byste si měli důkladně promyslet plán elektroinstalace. Uspořádání kabelů a zásuvek má vyhovovat potřebám uživatelů a celkovému designu bytových interiérů. I...

Jak odstranit škrábanec na autě

Odstranění škrábanců na autě nemusí být vůbec nic náročného. Ani drahého. Důležité je hlavně vybrat správný postup a pak pečlivě dodržet všechny kroky opravy. Postup...

Víte, jaké obývací stěny jsou aktuálně moderní a zároveň velmi praktické?

Jestliže se chystáte rekonstruovat obývací pokoj, rozhodně stojí za to vyhodit dvacet let starou obývací stěnu a nahradit ji nějakou novou, vzdušnou, hezkou a...
spot_img

Recent articles

More like this